Úvod » Články » Obecné

Co je minitenis a babytenis? Jak trénujeme?

publikováno 01.02.2012 (aktualizováno 02.04.2012)

Co je minitenis a babytenis?
Minitenis je „zmenšený tenis“, hraje se na menším kurtu, přes nižší síť, kratšími raketami a lehčími měkčími míče, které nezatěžují dětský organismus. Děti ve věku od šesti let (ale i mladší) mají možnost hrát na minikurtu vlastně podobně jako dospělí na velkém kurtu. Děti mají ze své výšky podobný pohled na minikurt jako má dospělí na normální kurt. (Zkuste hrát tenis přes síť, kterou máte ve výši očí!). Děti hra potom více baví, jsou úspěšnější a zvětšuje se pravděpodobnost, že si oblíbí v budoucnu tenis. Minitenis je také výborný prostředek výuky pro děti až do deseti let věku. Na minitenis navazuje babytenis.
Babytenis hrají děti od osmi let, hraje se středními raketami, změkčenými míči, na velkém kurtu. Babytenis zajišťuje postupný přechod mezi minitenisem a velkým tenisem. Děti mohou v babytenisu trénovat veškeré herní situace, učit se všechny tenisové údery a hrát zajímavé tréninkové zápasy. Speciální změkčené míče hráče nepřeskakují (při hře s normálními míči většinou hra končí tím, že míč jedno z dětí přeskočí). Díky tomu, hra děti mnohem více baví.
Jak trénujeme?
Hlavním kritériem rozdělení našich začínajících tenistů a tenistek je věk, později dovednosti. Každé hodiny se účastní tři skupiny po čtyřech dětech, dva trenéři minitenisu a jedna trenérka pohybové koordinace. Trénink má vyvážený poměr hry na minikurtech a pohybové průpravy s ohledem na věk dětí. Co je však nejdůležitější, s nejmenšími začínáme zábavnou formou, hlavně aby je pohyb bavil, se staršími začínáme trénovat více techniku a herní situace, a až později při zápasech se naučíme radovat z výher, ale také vyrovnávat se s porážkami. O děti se stará kolektiv trenérů: Petr Kopřiva, Jaromír Dostál, Jiří Petráň, Ivana Frajmanová.
Za oddíl minitenisu a babytenisu
Petr Kopřiva

Aktualita

NEHVIZDSKÝ TENIS ZVÍTĚZIL NA SPARTĚ!
Takto se dá jednoduše pojmenovat skvělá cesta Dominika Bílka (TO Sokol Nehvizdy) celostátním turnajem ročníků narození 2010 v Praze na Spartě. Dominik ...

Kalendář akcí

« 11 / 2019 »
Po Út St Čt So Ne
     123
45 67 8910
1112 1314 151617
1819 2021 222324
2526 2728 2930 
Nejbližší akce


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace